Wystartowała beta nowych portali WSS i CodeGuru!!!


W dniu dzisiejszym opublikowaliśmy wersję beta nowych portali WSS.pl i CodeGuru.pl. Dla mnie jako osoby zaangażowanej w życie portalu WSS.pl jest to przyjemny moment. To godziny spędzone z dzbankiem kawy w tle przed monitorem i tworzenie dokumentacji uwzględniającej „ficzery” zgłoszone przez użytkowników portali, a także wiele poprawek, których w obecnych portalach brakowało. Później wiele godzin testów portalu od wczesnych wersji Alpha i …  no i w końcu mamy pierwszą wersję beta dostępną dla wszystkich.

Moim zdaniem nowy WSS.pl i CodeGuru.pl to kilka bardzo ciekawych usprawnień:

1) Portal wygląda bardzo świeżo porównując do starszych layoutów portali

2) W obrębie całego portalu możemy wyszukiwać po tagach

3) Bardzo proste przeglądanie i nawigowanie aktualności oraz bazy wiedzy (artykuły, porady, biuletyny bezpieczeństwa, czy też materiały wideo).  Tutaj pojawiają się możliwości skalowania czcionek, drukowania do PDF!

4) Nareszcie prosty sposób komentowania i oceny komentarzy!

5) Nowe kalendarium

6) Użytkownicy to ważny dział portalu!

7) Łatwe wyszukiwanie grup społecznościowych Microsoft. Teraz można dołączyć do więcej niż jednej grupy!

8) … wiele innych, ale sprawdźcie sami.

9) Dodam tylko, że nowe portale to również postęp technologiczny – Portal jest na Windows Azure. W przyszłości powstanie na pewno ciekawy artykuł o tym rozwiązaniu.

Ale zanim jeszcze wybierzecie się zobaczyć nowy WSS.pl, to kilka słów ważnego komentarza:

Uwaga 1:
Jak sama nazwa wskazuje – jest to wersja beta, w której nie wszystko skończyliśmy pod kątem funkcjonalnym (nie jest gotowe Forum, Wyszukiwarka, ClubOnline), nie wszystko udało nam się też zapewne w 100% przetestować. Jest jeszcze trochę pracy przed nami, ale uznaliśmy, że warto już pokazać to co mamy.

Uwaga 2:
Zmigrowane dane (też nie w 100%) operują na treściach i kontach z dnia 15 czerwca. Jeśli do tego czasu mieliście konto na portalach to powinniście bez problemu się zalogować na aktualne dane. Jeśli konto założyliście po tej dacie to niestety w wersji beta nie będzie ono dostępne. Ale oczywiście każdy ma możliwość założenia sobie nowego konta testowego.

Uwaga 3:
Wszystkie operacje, które wykonacie w wersji beta portali NIE zostaną zapisane i zmigrowane przy finalnym starcie. Przy kolejnej wersji (buildzie) portalu zostaną one nadpisane świezymi danymi z bieżących portali. Zachęcamy zatem do mocnego testowania i sprawdzania różnych scenariuszy danej czynności przez wypełnianie formularzy dowolnymi danymi testowymi.

Uwaga 4:
Zmodernizowane wersje portali korzystają z technologii chmury publicznej (Windows Azure), którą też będziemy chcieli intensywnie przetestować i kiedyś te wrażenia opisać. Niemniej jednak chcemy też wyskalować nowe portale pod względem wydajności zaczynając od uruchamiania ich na mniejszej liczbie małych instancji w Azure.

Uwaga 5:
Jeśli korzystaliście do tej pory z WSS/CodeGuru z przeglądarki Internet Explorer w trybie kompatybilności – to proponujemy wyłączyć ten tryb, bo odświeżone portale nie wymagają juz takiej opcji. Działają jak najbardziej dobrze z najnowszymi wersjami IE.

Po powyższych uwagach – serdecznie zapraszam Was już do testowania.

Portal CodeGuru.pl (wersja beta) (dostępny pod beta.codeguru.pl)

Portal WSS.pl (wersja beta) (dostępny pod beta.wss.pl)

Jeśli po obejrzeniu wersji beta portali będziecie czuli nieodpartą chęć podzielenia sie wrażeniami lub zgłoszenia nam błedów – to specjalnie w tym celu założyliśmy osobne forum, a na nim dedykowane wątki:

Forum: Opisz wrażenia ogólne

Forum: Masz pytanie w sprawie portali?

Forum: Zgłoś swoje uwagi i znalezione błędy

Bardzo gorąco zachęcamy do wypowiedzenia się w tych tematach!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s