Microsoft Technology Summit 2010


Wielkimi krokami zbliża się czas konferencji Microsoft Technology Summit (MTS), która w tym roku odbędzie się w dniach 5-6 października 2010. Oczywiście miejscówka jest stała, czyli Pałac Qltry w Warszawie :). Moim zdaniem jest to jedna z niewielu imprez IT w Polsce na którą warto się wybrać. Dlaczego? Przyjeżdżają światowej klasy prelegenci opowiadający o rozwiązaniach Microsoft, można spotkać wielu znajomych z branży IT i fanatyków Microsoft (to ludzie którzy odpowiedzą na każde pytanie :D), sporo konkursów z ciekawymi gadżetami (a to lubię najbardziej).

Najpierw zacznę od złych stron MTS, żeby później pochwalić i zachęcić Was do udziału w konferencji. Słabe strony MTS:

– niektóre sesje są marketingowe, my specjaliści tego nie lubimy . W tamtym roku wybrałem się na sesję Marka Minnasiego. Jest on uważany za mistrza i wielkiego mentora – niestety sesja dla mnie zbyt słaba, ale forma przekazu „zajefajna”. Osobiście lubię sesje, gdzie rozkałada się produkt na atomy (sesje Tomka Onyszko – www.w2k.pl).

– obiad! Co do samego posiłku to był bardzo dobry, w przerwach pomiędzy sesjami były pyszne kanapki i ciastka, wiele napojów, kawa, ale… Nie lubię jeść obiadów na stojąco w kącie – także forma podania posiłku – duży minus, ale oczywiście rozumiem organizatorów, bo 2000+ miejsc siedzących to ciężka sprawa.

– słabe gadżety. Jak każdy duży dziciak lubiący zabawki – stwierdzam, że na MTS jest mało gadżetów porównując to do poważnych konferencji (TechEd). Moim zdaniem organizatorzy powinni podnieść poprzeczkę .

Teraz czas na mocne strony MTS:

– sesje techniczne na poziomie 300-400. Te prowadzone zarówno przez pracowników Microsoft, jak i znanych prelegentów międzynarodowych. Organizatorzy wybierają osoby bardzo mocno techniczne, ale także robiące show ze zwykłej prezentacji.

– strefa ATE (Ask the expert) – o miejsca, gdzie można zadać pytania „gwoździe” ekspertom od technologii Microsoft. Na MTS 2009 było kilka stoisk ATE, gdzie panowała bardzo fajna atmosfera.

– konkursy

– dyskusje z innymi specjalistami IT (podczas przerw, launchu, po MTS) – to jest mocna strona MTS’u

– integracja, dużo integracji. Tutaj wspomnę o wieczornej imprezie po MTS, która była organizowana przez portal WSS.pl z drobnym wsparciem dużej korporacji 😉

W ubiegłym roku złożyłem krótki film po konferencji, który ukazał się na TechNet Edge http://edge.technet.com/Media/Microsoft-Technology-Summit-2009-Full/ – warto zobaczyć ten klimat panujący na konferencji.

Ja na pewno się pojawię na MTS 2010 i Was zachęcam, bo jest to jedyna taka duża konferencja Microsoft’owa w Polsce. Cena nie jest wysoka jak za dwa dni konferencji – dostępne są kody zniżkowe dla członków WSS, wtedy cena to 540 zł (http://www.wss.pl/NewsList/1,17962/by_PublishDate/desc.aspx) .

Więcej o konferencji Microsoft Technology Summit 2010: http://www.mtskonferencja.pl/konferencja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s